O firmie

 Nie tylko Siltech, ale i inne firmy „kablowe” starają się to rozwiązać, każda na swój sposób. Holendrzy podeszli to tego niezwykle ambitnie i zastosowali do produkcji przewodów starannie wypracowaną przez siebie formułę stopu srebra i złota. Po wielu latach dołączyła do nich miedź.

Oferta firmy dzieli się obecnie na trzy główne działy:

  • Kable połączeniowe
  • Elektronika
  • Kolumny

Kable dzielą się na trzy serie:

  • Explorer Series
  • Classic Anniversary
  • Royal Signature

Najtańsza seria Explorer powstała, kiedy w Siltechu udało się opracować metodę uzyskiwania czystej, stabilnej w czasie miedzi monokrystalicznej. Wcześniej miedź była pomijana w myśleniu firmy, ponieważ to materiał bardzo niestabilny chemicznie, utleniający się, a więc pogarszający swoje właściwości w czasie.

W serii Explorer udało się te problemy opanować. Kable wykonuje się z wysokiej klasy dielektryków – podwójnej warstwy Kaptonu i warstwy Teflonu – nałożonych na miedź monokrystaliczną o czystości 6N. W serii znajdziemy interkonekty, kable głośnikowe, a także kabel sieciowy, kabel USB i FireWire. Wszystkie kable są zakończone wtykami produkowanymi przez Siltecha.

Znajdująca się w środku cennika Classic Anniversary powstała na 25-lecie firmy, mające miejsce w 2008 roku. Podstawą badań były techniki minimalizujące wpływ na sygnał zakłóceń elektromagnetycznych. W ich wyniku opracowano niezwykle efektywny system ekranowania, eliminujący zakłócenia niemal do zera. W kablach stosuje się stop srebra i złota G7. To już siódma generacja tego typu kabli Siltecha, charakteryzująca się jeszcze mniejszymi przekłamaniami i jeszcze czystszym sygnałem. Udało się przy tym zachować wysoką giętkość, a co za tym idzie łatwość użycia.

Royal Signature to topowa grupa kabli Siltecha. Dzieląca się na kilka poziomów, korzysta w budowie ze stopu srebra i słota G7, a także ultra czystego srebra S8 (Mono Crystal Silver).

Oprócz kabli firma Siltech jest także producentem elektroniki i głośników.

Elektronika to system wzmacniający SAGA – Structural Amplifier Gain Architecture – składający się z trzech modułów: lampowego przedwzmacniacza C1 (cztery lampy ECC86), wzmacniacza pośredniego V1 i wzmacniacza mocy P1. Przedwzmacniacz pracuje z zasilaniem bateryjnym, a we wszystkich elementach użyto wewnętrznego okablowania firmy Siltech.

Każdy z elementów ma inny system zasilania, wymagany w tym konkretnym miejscu. Stąd rozdzielnie sekcji napięciowej końcówki mocy i sekcji prądowej. Urządzenia mają kompletnie nową STRUKTURĘ, opartą na założeniu, że sygnału ze źródeł nie powinno się tłumić, a jedynie wzmacniać. Udało się dzięki temu zmniejszyć gain całego systemu o 10 dB, a co za tym idzie także szumy zmalały o 10 dB.

W ofercie firmy znajdziemy także niezwykły system głośnikowy o nazwie Pantheon XXV, oparty na dużym głośniku planarnym (wysokie tony) i dwóch dynamicznych (środek i dół).

Dystrybucja: Nautilus Dystrybucja
nautilus.net.pl

© 2013-2016 Nautilus Dystrybucja
design by PikselStudio